Zaskakująco wielu mężczyzn z powodu wady wzroku jest zmuszonych do stosowania okularów korekcyjnych. Unikanie ich noszenia grozi poważnymi konsekwencjami – łącznie z całkowitą utratą zdolności widzenia. Przy wyborze konkretnych konstrukcji warto zawsze wziąć pod uwagę parę istotnych parametrów. Stanowi to bowiem gwarancję komfortowego samopoczucia oraz podkreślenia atrakcyjności wizerunku.
Odpowiedni kształt oprawek to kwestia pierwszorzędna, ale nie jedyna
Zaleca się, aby okulary korekcyjne męskie były przede wszystkim perfekcyjnie dostosowane pod względem designu do kształtu twarzy użytkownika. W ten sposób skutecznie zaakcentują rysy i wyregulują proporcje, a dodatkowo uzupełnią ubraniową stylizację. W przypadku posiadania okrągłej buzi najlepiej postawić na oprawki kanciaste, ewentualnie bardzo cienkie. Z kolei kwadratowa facjata (mocno zarysowana broda, szerokie czoło) wymaga konstrukcji zaokrąglonych bądź owalnych, natomiast do trójkątnej pasują świetnie wersje zwężające się ku górze (tzw. „kocie oczy”). Wyjątkowo ważnym parametrem jest ponadto grubość soczewki, która powinna być kompatybilna z określoną wadą wzroku (więcej). Dzięki temu nie pogłębi się ona i zapewnione zostanie właściwe pole widzenia. Ogromne znaczenie ma tutaj oczywiście badanie okulistyczne, pozwalające precyzyjnie ustalić pożądaną grubość.
Najmodniejsze obecnie trendy
Wybierając okulary korekcyjne męskie, warto również z pewnością zainteresować się kryterium wizualnym. W tym kontekście liczy się m.in. kolor oprawek. Uniwersalne i w pełni bezpieczne barwy to czerń, ciemny brąz oraz różne odcienie szarości. Jeśli jednak zależy nam na oryginalnym wizerunku, to w salonach optycznych bez problemu znajdziemy modele żółte, czerwone, fioletowe, granatowe, zielone, neonowe, a nawet udekorowane zwierzęcymi printami (np. centkami). Tego typu konstrukcje często kupują gwiazdy estrady, celebryci czy przedstawiciele wolnych zawodów. Na uwagę zasługuje też ogólna stylistyka. Panowie uwielbiają choćby okulary typu Wayfarer, odznaczające się wyrazistą linią i prostokątnym kształtem szkieł. Godne polecenia są ponadto okrągłe lenonki z cienkimi oprawkami, noszone niegdyś przez hipisów. Dobrze komponują się zarówno z ubraniami typowo casualowymi (jeansy, bluzy), jak i sportowymi oraz eleganckimi (marynarka, spodnie chino). Co istotne, nie przytłaczają nadmiernie twarzy, tylko subtelnie podkreślają urodę. Na koniec trzeba jeszcze wspomnieć o nowoczesnych okularach z cieńszym, metalowym dołem i rozbudowaną górą. Znakomicie sprawdzają się one w warunkach biurowych i biznesowych.