Oprawki męskie od EyeWear24 to popularne produkty, które chętnie wybierane są przez panów. Co ciekawe, są one noszone nie tylko przez osoby borykające się z wadą wzroku. Dobrze dobrane okulary mogą bowiem chronić oczy przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych, w tym wiatru, promieniowania słonecznego oraz zanieczyszczeń. Poza tym starannie wykonane oprawki mogą podkreślać urodę oraz maskować jej ewentualne niedoskonałości.

Czym zatem należy się kierować wybierając i kupując idealne oprawki męskie?

Podczas wyboru i zakupu męskich okularów należy zawsze zwracać uwagę na ich wygląd, który musi korespondować z typem urody użytkownika

Podczas wyboru i zakupu męskich okularów należy zawsze zwracać uwagę na ich wygląd, który musi korespondować z typem urody użytkownika. Poszczególne modele okularów są bowiem zróżnicowane pod względem:

  • wielkości,
  • koloru,
  • kształtu,
  • rodzaju zastosowanego materiału,
  • ceny.

Dobrej jakości produkty są zwykle dość drogie, ale cechuje je podwyższona trwałość oraz odporność na odkształcanie się, korozję oraz uszkodzenia mechaniczne.

W jaki sposób należy dopasowywać oprawki męskie do kształtu twarzy?

Podczas wyboru oprawek należy pamiętać o tym, że kształt męskiej twarzy może być:

  1. okrągły – w przypadku tego typu twarzy pożądane są produkty, za pomocą których można optycznie ją wydłużyć. Mężczyźni o tym typie twarzy powinni zatem wybierać oprawki o prostych liniach, które wyostrzają rysy oraz wyszczuplające twarz oprawki typu Wayfarer;
  2. owalny – do tego typu twarzy pasują niemal wszystkie oprawki dostępne w sprzedaży. Twarze owalne cechują się bowiem właściwymi proporcjami;
  3.  kwadratowy lub prostokątny – w tym wypadku korzystnie prezentują się oprawki o owalnych kształtach, które zakrawają środkową część twarzy. Mogą to być na przykład ponadczasowe oprawki typu aviator.

Na jakie inne cechy oprawek dla mężczyzn warto zwracać uwagę podczas ich zakupu?

Podczas wyboru oprawek należy zwracać uwagę nie tylko na ich kształt, ale również na kolor oraz wielkość. Dostępne w sprzedaży stacjonarnej i internetowej produkty mogą być delikatne lub bardziej masywne. W tym przypadku należy zachować ostrożność, ponieważ mogą one przytłaczać twarz oraz sprawiać, że nie będzie się ona prezentować korzystnie. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku również wybór odpowiedniego koloru, który powinien korespondować z odcieniem włosów, skóry oraz tęczówki oka. Panowie mogą decydować się na popularne oprawki w kolorze czarnym lub granatowym, a także wybierać produkty w intensywnych kolorach. Ciekawie prezentują się oprawki zielone lub czerwone, a także złote lub srebrne. Co ważne, kolory te nie są zarezerwowane i coraz częściej wybierane przez panów dbających o swój wygląd.