W dzisiejszych czasach noszenie okularów przez mężczyzn nie jest niczym wstydliwym. Dobrze dobrane okulary nadają panom ciekawego wyglądu i dyskretnego uroku. Oprawki męskie muszą być indywidualnie dopasowane do każdego pana i wyrażać to, jak chce on być postrzegany. Niektórym zależy na eleganckim, profesjonalnym wyglądzie, który wzbudzi zaufanie u klientów, inni chcą być postrzegani ludzie z poczuciem humoru, optymiści, dobrzy koledzy i przyjaciele.

Jak wybrać oprawki męskie?

Na rynku można spotkać wiele różnych okularów, które idealne są dla mężczyzn. Najważniejsze jest to, aby okulary i oprawki zostały dobrane odpowiednio do kształtu twarzy. Do owalnej twarzy pasuje właściwie każdy typ oprawek, a zastanowić się tu można jedynie nad ich kolorem. Dla panów, którzy mają okrągłe czoło idealne będą większe oprawki i grubsze okulary.

W dzisiejszych czasach noszenie okularów przez mężczyzn nie jest niczym wstydliwym

Twarz okrągła wymaga wyszczuplenia, dlatego oprawki powinny być kwadratowe lub prostokątne. Panom z twarzą o kształcie prostokąta poleca się takie oprawki, które zakryją większą część twarzy. Oprawki takie powinny być również wysokie, lekko zaokrąglone.

Okulary dla panów łysych muszą mieć oprawki grubsze i wyraziste, ponieważ dzięki temu można skrócić trochę czoło, a wyeksponować brwi i oczy.

Na co zwrócić uwagę wybierając okulary męskie?

Najważniejszy będzie tu kolor i wzór oprawek. Panowie, którzy chcą się wyróżnić z tłumu, powinni postawić na kolory czerwone lub na oprawki w jakieś wzory, np. paski. Można oprawki dopasować kolorystycznie do odcienia brwi, oczu i włosów. Starsi mężczyźni, którzy mają już siwe włosy, rewelacyjnie będą wyglądać w okularach z czarnymi lub srebrnymi oprawkami. Brązowe i złote oprawki pasują panom z rudymi lub brązowymi włosami.

Absolutnym hitem są okulary z oprawkami transparentnymi, które w ogóle nie rzucają się w oczy.

Drugim kryterium przy wyborze oprawek męskich jest materiał, z którego są wykonane. Ponieważ w okularach będzie się chodzić praktycznie codziennie, dlatego muszą być one wytrzymałe i się nie odkształcać. Najpopularniejsze oprawki męskie to te, które są wykonane z tworzywa sztucznego lub metalu.

Zalety dobrze dobranych okularów męskich

Najważniejsze w codziennym noszeniu okularów jest komfort i wygoda. Dlatego też powinno się położyć główny nacisk na to, aby okulary były:

  • dobrze dopasowane i nie spadały z głowy przy każdym ruchu
  • aby były lekkie
  • miały zawiasy sprężynujące
  • zauszniki miały odpowiednią długość.

Odpowiednia długość zauszników jest bardzo ważna, ponieważ muszą one przylegać bezpośrednio do skóry, a nie tylko do uszu.