Czasy, w których wada wzroku była niczym wyrok, w którym karą były brzydkie i nietwarzowe okulary, są już dawno za nami. Obecnie można wybierać wśród tysiąca modeli, kolorów i materiałów oprawek – z pewnością każda osoba znajdzie coś dla siebie. Co więcej, największe marki modowe i urodowe również doceniły, jak ważne w życiu i dla naszego stylu są okulary korekcyjne (takie jak te: https://eyewear24.net/pol_m_Okulary-Korekcyjne-334.html). Wyszły naprzeciw oczekiwaniom klientów i zaczęły tworzyć prawdziwe dzieła sztuki użytkowej. Od teraz, nie dość, że okulary korekcyjne spełniają swoją podstawą funkcję, jaką jest poprawa wzroku, to jeszcze dodają właścicielowi klasy, charakteru i stylu.

Markowe oprawki – czy warto w nie inwestować?

Można usłyszeć opinie, że nie opłaca się inwestować swoich pieniędzy w okulary od projektantów, bo spełniają przecież tę samą funkcję co zwykłe okulary korekcyjne, a poza tym ta niezwykle osobista rzecz jest narażona na każdym kroku na zniszczenie – czy to porysowanie, pęknięcie, złamanie czy wygięcie. I tu powinna nastąpić zmiana myślenia. Właśnie dlatego, że okulary są tak podatne na uszkodzenia, warto pomyśleć o zakupie tych naprawdę wytrzymałych. Markowe oprawki oferują solidne wykonanie z najlepszych jakościowo materiałów – istnieje duża szansa, że będą służyć użytkownikowi przez długie lata. Będą też mniej się rysować, gwarantując elegancki wygląd każdego dnia. Panuje krzywdzące przekonanie, że w przypadku zakupu markowych oprawek płaci się tylko za logo – inwestuje się w najwyższą jakość.

Dobry wygląd, najwyższy standard jakości wykonania - to nie wszystko

W dodatku, będzie kłamstwem stwierdzenie, że sam wygląd nie jest ważny. W końcu okulary nosimy na twarzy, co więcej, korekcyjne na stałe. Twarz to najważniejszy punkt naszego wyglądu. Projekt okularów będzie wpływał na naszą pewność siebie i to, jak będą nas odbierali inni. Można być pewnym, że marki, które na co dzień zajmują się modą światową, stworzą takie, które będą odpowiadać obecnym trendom i będą twarzowe.

Dobry wygląd, najwyższy standard jakości wykonania – to nie wszystko. Nie można zapomnieć o wygodzie. Okulary korekcyjne nosi się bardzo długo podczas dnia, nie chwilowo jak okulary przeciwsłoneczne (od potrzeby). Markowe okulary będą lekkie (co wcale nie oznacza, że niewytrzymałe) i odpowiednio wyprofilowane. Dopasowane noski i nauszniki to gwarancja komfortu. 

Markowe oprawki – jakie marki je projektują?

Klasyczne jak i awangardowe modele tworzy m. in.:

  • Dior,
  • Armani,
  • Prada,
  • Dolce&Gabbana,
  • Max Mara,
  • Versace,
  • Tom Ford.

I wiele innych. Może wydawać się, że są to opcje niedostępne dla każdego, jednak można zaskoczyć się przystępnością cen takich oprawek. Wybór zależy od preferencji, gustu i sympatii do danej marki.

Markowe oprawki – jak nie dać się oszukać?

Niestety, rosnące zainteresowanie markowymi oprawkami spowodowało też wzrost nieuczciwych sprzedawców, zwłaszcza w Internecie. Wiele stron oferuje kuszące oferty i ceny oprawek, jednak początkowa radość z znalezionego ogłoszenia, może zamienić się w uczucie gorzkiego rozczarowania po otrzymaniu produktu. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem?

  • sprawdź opinie na temat danego sklepu, trzeba brać uwagę nie tylko te negatywne, ale i ich całkowity brak – oznacza to, że albo są usuwane, ale sklep istnieje bardzo krótko i nie ma doświadczenia,
  • nie daj się zwieść ogromnym rabatom np. 90 procent – to zbyt piękne, by było prawdziwe,
  • zobacz, czy ze stroną współpracują eksperci – okuliści czy optometrycy.

Najbezpieczniej kupować okulary korekcyjne stacjonarnie, gdzie na żywo możemy upewnić się jakości produktu. Pierwszą klasę wykonania naprawdę „czuć”. Dodatkowo stacjonarnie zawsze można doradzić się osoby tam pracującej i znającej się na doborze odpowiednich oprawek do kształtu twarzy.